Hakkımızda

Lider Plastik San. ve Tic. A.Ş. 1994 yılında Denizli'de kurulmuştur. Firmamız Plastik Ambalaj sektöründe faaliyet göstermekte olup, Alçak Yoğunluk Polietilen ürünleri üretmektedir. Çalıştığı firmalara ölçek farkı gözetmeksizin en yüksek kalite ve hizmet anlayışını sergilemeyi hedeflemiştir.

2008 yılında 4000 m2 kapalı alanda, hammadde stok, üretim, mamül stok ve sevkiyatın farklı kat ile alanlarda gerçekleştirildiği yeni tesisine taşınmıştır. Shrink film, Taşıma Poşetleri, Zirai ve Endüstriyel Ambalaj Malzemeleri, Ağır Hizmet Torbaları, Konsantre Torbaları ve Endüstriyel Palet Ambalajları imalatı yapmaktadır. Bu aşamada kullanmış olduğu bilgisayar takip kontrollü makineleri ile kaliteden ödün vermeden üretim yaparak müşterilerine sektöründe lider olduğunu her adımda hissettirmek istemektedir.

2011, 2015 ve 2018 yıllarında üretim hatlarına eklenen yeni makineler ve yapılan revizyon/güncelleme yatırımları ile kapasite artışı gerçekleştirilmiştir. Büyümenin kaliteli işgücü ile sürekli olacağına inanan firmamız, ana üretim hatlarının yanında diğer üretim elemanlarına yapılan yatırımlar ile otomasyon, iş güvenliği ve insan kaynağına yapmış olduğu yatırım ve eğitimlerin sonucunda yüksek kalite ve verimlilik artışını sürdürmektedir. Bu anlayışı çevre ve insan sağlığını gözeterek devam ettirmeyi prensip haline getiren firmamız, bir çok bağımsız denetim kuruluşu tarafından denetlenmekte ve tam not almaktadır.

Coca Cola İçecek A.Ş., Coca Cola Satış Pazarlama Dağıtım A.Ş., Damla Su, Mahmudiye Kaynak Suları Ltd. Şti., PepsiCo, Fruko Meşrubat Ltd. Şti., Erikli Su ve Meşrubat San. Tic. A.Ş., Nestle Waters Gıda ve Meşrubat San. Tic. A.Ş., Aroma Bursa Meyve Suları Gıda San. Tic. A.Ş., Penguen Gıda San. A.Ş., Penkon Gıda San. A.Ş., Elma Su A.Ş., Döhler Gıda A.Ş. gibi ulusal ve uluslararası pek çok firmanın tedarikçisi konumunda olan Lider Plastik, Kaliteli ürün, zamanında teslimat anlayışı ile müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Misyonumuz:

Firmamız, kendi içindeki hızlı iletişimi ve konusuna hakim personeli ile müşterilerine kaliteli hizmet sunup, sektöründeki gelişmelere bağlı olarak müşteri talep ve beklentilerini hızla cevaplayabilmeyi hedeflemiştir. Kendi alanında yatırımlar yapıp, istihdam sağlayarak sektöründe söz sahibi olma felsefesi ile çalışmaktadır. Kalite politikamızı tüm alanlarda sürdürebilmek için gerekli özeni üretim sürecinin her aşamasına uygulamayı hedeflemekteyiz.

Vizyonumuz:

Ürünlerimizi kalite, çevre ve insan sağlığından ödün vermeden etkin ve verimli olarak üretmektir.

Kalite Politikamız

Lider Plastik`in kalite politikası ve anlayışı, ürettiği her üründe üst düzeyde bir kalite standardı olarak yansımasını esas almaktadır. Üretimin tüm aşamalarında kalite sisteminin etkin bir şekilde uygulanması sağlanarak, ürün kalitesini yükseltmek, maliyetleri düşürmek, üretim ve kalite çalışmalarının esasını teşkil eder.

Firmamız; müşteri isteklerini daha iyi karşılayabilmek ve kalite anlayışımızın sürekliliğini sağlayabilmek için 2013 yılında BRC/IOP Packaging kalite sistemine dahil olmuştur. Her yıl gerçekleştirilen kapsamlı denetimler sonucunda AA grade sonucu ile ödüllendirilmektedir.

Bu anlayışın en önemli sonucu Ar-Ge ve kalite süreçlerinin dinamiğinin, müşteri istek ve beklentilerinin tam olarak karşılanmasıdır.